Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Mandaten buiten Nederland

Mandaten buiten Nederland 15 aug 2012 10:16 #1

Stel dat een bedrijf binnenlandse incasso's heeft lopen in Nederland, Belgie, Duitsland, UK, Italie, Frankrijk, Oostenrijk, Spanje, Zwitserland. Voor al deze B2C incasso's zijn lokale machtigingen afgegeven door de geincasseerden.

De klant wil nu de klanten in de overige europese landen gaan incasseren via de B2C SEPA Incasso met een credit rekening in Nederland. Moet hij hiervoor nieuwe contracten afsluiten met zijn klanten of blijft het bestaande incassocontract net als in Nederland geldig?

Alvast bedankt
The administrator has disabled public write access.

Re: Mandaten buiten Nederland 15 aug 2012 10:27 #2

Bij overgang op het B2C (Core) schema kunnen de huidige machtigingen worden geconverteerd. Ook als deze voor een buitenlands rekeningnummer is afgegeven. Ook het gebruik van een Nederlands rekeningnummer om mee te incasseren, heeft hier geen invloed op, omdat het rekeningnummer van de incassant geen deel uitmaakt van de SDD machtiging.
Wel moet de incassant zelf een nieuw SDD Core incassocontract afsluiten met de Nederlandse bank
The administrator has disabled public write access.

Re: Mandaten buiten Nederland 22 aug 2012 16:06 #3

In sommige landen geldt een eerder gegeven mandaat niet meer volgens de SEPA standaard. Het kan m.i. daarom zijn dat de mandaten ongeldig zijn. Bijvoorbeeld in Duitsland speelt dit.
The administrator has disabled public write access.

Re: Mandaten buiten Nederland 22 aug 2012 19:11 #4

Dit probleem speelde inderdaad in een aantal landen, waaronder Duitsland. In de EU-verordening, waarin de SEPA-migratie wordt geregeld, is echter een artikel opgenomen dat aangeeft dat alle lokale machtigingen geldig blijven bij de overgang op SEPA, mits de storneringsvoorwaarden minimaal gelijk blijven. Deze EU-verordening is Europese wetgeving, dus van toepassing in alle EU-landen. Hieronder is de tekst van dit artikel weergegeven:

Article 7 - Validity of mandates and right to a refund

1. A valid payee authorisation to collect recurring direct debits in a legacy scheme prior to 1 February 2014 shall continue to remain valid after that date and shall be considered as representing the consent to the payer’s PSP to execute the recurring direct debits collected by that payee in compliance with this Regulation in the absence of national law or customer agreements continuing the validity of direct debit mandates.

2. Mandates as referred to in paragraph 1 shall allow for unconditional refunds and refunds backdated to the date of the refunded payment where such refunds have been provided for within the framework of the existing mandate.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.223 seconds
Powered by Kunena Forum

Enigma Consulting